KAMPANYALAR

info@sultanbayrak.com.tr

(0212) 476 43 59

Bayrak İmalatı

Globalleşen dünyada şirketler pazara açılmaya çalışmaktadırlar. Pazarda kendilerine yer bulabilmek ve bu yeri sağlamlaştırabilmek için de reklam ve tanıtım çalışmaları yapan şirketler, insanların yani potansiyel müşterilerinin zihinlerinde de kalıcı bir yer bırakmak isterler. İşte bu nedenlerden dolayı da kurumsal kimlik çalışması yaptıran firmaların büyük bir çoğunluğu kendi yaptığı işlerler ve gelenekleri ile alakalı logo çalışmaları gibi çalışmalar yaptırırlar. İşte bu logoların bulunduğu ya da logoların üzerlerindeki motifler ile desenlerin bulunduğu; sadece ve sadece ilgili şirkete özgü yapılmış olan bir bayrak, kurumsal kimliği tamamlayarak söz konusu şirketi temsil eden bir olgu olarak karşımıza çıkacaktır. Bu dönemden sonra şirketin bütün tanıtım ve reklamlarında kullanılabilirler.

Bayrak imalatı çeşitli şekillerde ve ebatlarda yapılabilmektedir. Örneğin bildiğimiz dikdörtgen kumaşın yanı sıra, kırlangıç bayrağı, olta bayrağı gibi çeşitleri bulunan bayraklar, söz konusu tanıtım organizasyonun şekline, içeride mi yoksa dış ortamda mı yapılacağı gibi etkenlere bağlı olarak tercih edilmektedir.

Bir tasarım yaptırmak veya bayrak yaptırmak için, bayrak imalatı yapan şirketlere söz konusu fuar veya tanıtım organizasyonundan bir süre önce başvurmak ve sipariş vermek gereklidir. Zira siparişin hazırlanması ve dikilmesi bir miktar zaman almaktadır.