KAMPANYALAR

info@sultanbayrak.com.tr

(0212) 476 43 59

Büyük Bayraklar

Bayraklar aslında bir milleti temsil eden kutsal değere sahip bir kumaş parçasıdır. Ancak günümüzde bu kumaşlar sadece bir milleti temsil etmek amacıyla kullanılmamaktadır. Özellikle tanıtım, fuar gibi organizasyonlarda bir şirketi veya bir kurumu temsil etmek, onunun tanıtımını yapmak amacıyla üzerinde söz konusu şirketin veya kurumun logosu veya ambleminin bulunduğu bayraklar tercih edilmektedir.

Yapılan araştırmalara göre bu bayraklarda yer alan logo ve desenlerin insanların akıllarında kalma oranı oldukça yüksektir. İnsanlar genel manasıyla bayraklara kutsal bir değer yüklediğinden dolayı bu hatırlanma oranının yüksek olduğu düşünülmektedir.

Bununla birlikte tanıtım yapacağınız fuar ya da diğer tanıtım organizasyonlarının şekline ve konseptine göre değişik şekillerde ve ebatlarda bayrak kullanabilirsiniz. Örneğin bir dış mekân tanıtım organizasyonunda dev büyük bayraklar kullanabilirsiniz. Özellikle açık alanda bir miktar rüzgâr ile dalgalanarak oldukça güçlü bir etki yaratan bu tür büyük bayraklar, tanıtım ve reklam yapmak isteyen birçok firma tarafından oldukça rağbet görmektedir.

Bununla birlikte birçok şirket kendini değişik reklam mecralarında ifade ederek daha çok insana ulaşmaya ve dolayısıyla da satışlarını arttırarak cirolarını ve karlarını arttırmayı amaçlamaktadırlar. Reklam mecrası deyince de akla insanların çoğu zaman sokaklarda ve caddeler, hatta duraklarda karşılaştığı billboardlar gelmektedir. Büyük billboard bayraklar şehrin insanlar tarafından yoğun olarak kullanıldığı işlek caddelerdeki yüksek direklere yerleştirilerek reklam çalışması yapılabilir ve hedef kitleye oldukça rahat bir şekilde ulaşılabilir. Ancak bu reklam türünde asıl önemli olan figür ve desenden daha çok, daha can alıcı slogan ve görsellerin kullanılmasıdır. Böylece insanların zihinlerinde ve bilinçaltlarında daha çok yer kaplayarak, sattığınız ürün ya da sağladığınız hizmete ihtiyaç duyulduğu anda sizin şirketinizin akla gelmesini sağlayacaktır.

Eğer böyle bir şirketiniz varsa ve reklam ile tanıtım operasyonları düzenliyorsanız büyük dev bayraklardan yaptırmak için hızlı davranmalısınız. Zira söz konusu bayrak, sipariş verildikten bir süre sonra teslim edilebilmektedir.